Wybór odpowiedniej umywalki do łazienki niesie wiele dylematów. Na początku warto wziąć pod uwagę, czy potrzebujemy umywalki do postawienia na blat, czy też umywalki meblowej. Następnie należy dobrać do niej baterię umywalkową i dopasować jej rozmiar do wielkości całego pomieszczenia. Należy pamiętać, że umywalka musi uwzględniać zarówno walory funkcjonalne, jak i estetyczne.
To, na jaki typ umywalki się zdecydujemy, jest tak naprawdę kwestią naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak pamiętać, że umywalki do postawienia na blat są bardziej wyeksponowane, przez co stanowią mocniejszy akcent w całej aranżacji. Model zaokrąglony doda przy tym naszej łazience lekkości i łagodności, z kolei prostokątny lub kwadratowy podkreśli jej nowoczesny, wyrazisty, industrialny sznyt. Szeroki wybór modeli sprawia, że z łatwością można wybrać produkt funkcjonalny i ergonomiczny, a do tego nowoczesny i atrakcyjny wizualnie. Oto propozycje ceramiki z odświeżonej serii łazienkowej Geberit ONE.
Wymiary umywalki
Przyjmuje się, że na umywalkę potrzebujemy minimum 70 cm, żeby można było z niej swobodnie korzystać podczas codziennych czynności tj. mycie zębów, golenie czy suszenie włosów. Optymalna szerokość umywalki klasycznej lub meblowej wynosi zatem 60-70 cm (plus po 5 cm z każdej strony). Te stawiane na blat, podwieszane lub wpuszczane mogą być węższe, nawet o średnicy 40-45 cm. Wszystko za sprawą tego, że część funkcji przejmuje blat, na którym umieszczony jest produkt. Aby dobrze nam się korzystało z ceramiki, pamiętajmy, że węższa umywalka powinna być głębsza, natomiast płytsza - nieco szersza. Zapewni nam to maksymalny komfort. W serii Geberit ONE znajdziemy zarówno modele klasyczne, dostępne z otworem na baterię lub bez niego, jak i umywalki z powierzchnią odkładczą i wiele rodzajów umywalek stawianych na blat.
Detal ma znaczenie
Na komfort użytkowania ma wpływ wiele czynników, m.in. łatwość czyszczenia, niewychlapywanie się wody poza umywalkę czy dostępna przestrzeń na przechowywanie kosmetyków. Seria łazienkowa Geberit ONE to wiele skrojonych pod potrzeby użytkowników detali, które sprawdzają się w codziennym życiu. Wszystkie wyroby ceramiczne pokryte są trwałym i praktycznie nieporowatym specjalnym szkliwem KeraTect®, które jest wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości. Wyjątkowym elementem umywalki jest również „łapacz biżuterii”. Dzięki zintegrowanemu syfonowi można odzyskać cenne przedmioty, które wpadną do jej odpływu.
W tej serii dostępne są również dwa odpływy do wyboru: poziomy i klasyczny. Poziomy odpływ został sprytnie umieszczony na tylnej krawędzi misy, a jego innowacyjna technologia pozwala osiągnąć więcej miejsca w szufladach szafki pod umywalkę. Pokrywa odpływu ma wkład grzebieniowy, który można łatwo wyjąć i wyczyścić. Zaimplementowany magnes utrzymuje pokrywę idealnie na swoim miejsc. Rozwiązanie daje także wiele możliwości aranżacyjnych - odpływ dostępny jest w czterech kolorach m.in. w czarnym macie. To rozwiązanie zachwyca designem, sprawiając, że każdy może pozwolić sobie na elegancję na najwyższym, światowym poziomie. Klasyczny zaś posiada elegancką, ceramiczną osłonę ze zintegrowanym wkładem grzebieniowym, podobnie jak w modelu poziomym. Sprawdzi się szczególnie u osób ceniących klasyczne, ponadczasowe wzornictwo.
Duet idealny
Wybierając ceramikę, możemy zdecydować się na modele instalowane do ściany, które można montować z dopasowanym zestawem mebli łazienkowych. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pokochają miłośnicy prostych, spójnych i klasycznych form. W serii mebli łazienkowych Geberit ONE, sprytny mechanizm szufladowy z mechanizmem push-to-open i miękkim zamykaniem zapewnia cichą pracę oraz delikatne otwieranie i zamykanie szuflad, ułatwiając jednocześnie precyzyjną regulację. Umywalki stawiane na blat można ustawiać nie tylko centralnie na blatach, ale także asymetrycznie. Szeroka gama kolorów, powierzchni i wyglądu materiałów sprawia, że można dopasować wyposażenie łazienki do swojego indywidualnego stylu. A odporność na wilgoć materiałów i powierzchni zapewni nienaganny wygląd przez lata użytkowania.
Urządzając strefę umywalki warto zwrócić uwagę na lustro. Model owalny lub prostokątny sprawdzi się, jeśli zdecydujemy się na lustro na szerokość umywalki. Natomiast przy dużych umywalkach, lepiej postawić na model okrągły. Na rynku dostępne są również dedykowane szafki z lustrem, które będą dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy zapewnić sobie więcej miejsca na przechowywanie kosmetyków czy urządzeń do higieny jamy ustnej. W ofercie Geberit znajdziemy szafki z lustrem Geberit ONE z ComfortLight, które zapewniają aż 4 różne tryby oświetlenia, dopasowane do codziennej aktywności użytkownika łazienki: jasne, wyraźne i ożywcze na dobry początek dnia, miękkie i rozproszone przed snem oraz dyskretne i uspokajające jako światło orientacyjne w nocy. Wszystko po to, aby nasza łazienka była możliwie najbardziej komfortowa i dopasowana do naszych indywidualnych upodobań.
Więcej informacji na www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).
Link do strony artykułu: https://2fstatic.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/umywalka-do-nowoczesnej-lazienki-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem